Литературен шейкър” започва отново в Асеновград.
Мястото е – бар „КоШиПрайм”. През първите месеци на 2015-та година забърквахме литературни четения и разговори със съвременни автори като Петър Чухов, Ина Иванова, Петър Краевски, Стоян Терзиев. Първата среща след лятната пауза ще бъде с младата поетеса Рене Карабаш, която ще гостува в Асеновград на 21 октомври от 19 часа в „КоШиПрайм”. Очакват ни поезия, пеперуди в стомаха и много свежест.

На 22 октомври от 14,15 Рене Карабаш ще гостува в ЕГ "Иван Вазов"-Пловдив по покана на ученици, които са част от свой училищен библиотечен съвет, като идеята е учениците сами да изберат своя гост и да организират срещата с него.

Отново на 22 октомври, четвъртък от 19 ч. "Код червено: литература" и Издателство Жанет 45 представят Рене Карабаш и книгата "Хълбоци и пеперуди" с отворен вход за всички почитатели на поезията. Мястото е Клуб Библиотека, ул. Лейди Странгфорд 5

Рене Карабаш (1989) завършва приложна лингвистика във Великотърновския университет "Св. Св. Кирил и Методий". Известно време живее и учи в Анже (Франция). Отличена е с първа награда за белетристика на 38-ия Национален студентски литературен конкурс в Шумен през 2015 година. Нейни текстове са публикувани в Литературен вестник, Liternet, Литературен клуб, Открита литература и други. В момента живее в София и завършва магистратура по театрална режисура. Режисьор е на
миниспектакъла „Театър в колата” и автор на арт инсталация „Аномия“. Била е стажант асистент-режисьор на Маргарита Младенова и Теди Москов.
 
За „Хълбоци и пеперуди“:

Животът и поезията се обичат, но са разделени. Затова стихосбирката на Рене Карабаш е въже за двойно самоубийство. Жилаво и неумолимо, и истински обичливо въже.
Марин Бодаков

Обърнах тази книга „с хастара навън”. Докато опипвах подутините, стиховете й падаха като „гилотини” върху пред-разсъдъците ми, и те, „postmortem”, се превръщаха в безсрамни разсъдъци за палачите си. По всичко личи, че още в детството си Рене е завършила университетите на Горки с „отличен”.
Азиз Ша(к)ир - Таш

Пеперуди в хълбока на думите, око, което гледа навътре, кожа, която засмуква празното,
другото.
В “Хълбоци и пеперуди” Рене Карабаш осезава думите като кожа; иска от тях да докосват, да бъдат поглъщани или да хапят самите те. Самоизпитание на опита в езика: опит да се улови ероса на неуловимото – настойчиво, натрапчиво, непреодолимо – усещане, когато си вече, и необратимо, в негов плен. Картография на телата думи, която трогва и разтрогва.
Боян Манчев