Всяка баба е длъжна да става рано, за да приготви закуска на цялата фамилия. Длъжна е обаче да отваря вратите внимателно, без да тропа, за да не събуди снахата или зетя. Самата тя не сяда на закуска с младите, защото трябва да приготви обяда. Неин ангажимент е да измие чиниите, да избърше праха, да нахрани животните и да измете къщата и двора.
Още куп задължения разбра, че ще изпълнява Цвета Райчева, която на днешния Бабинден бе приета за член на Дружество на бабите от с. Калековец в община „Марица“.  По стара традиция  Уставът на новите баби бе прочетен в дома й, където жената, на която през миналата година се родило първото внуче, прие представителки на дамската организация.  Ангажиментите не я стреснаха и тя с радост заяви: „Приемам!“
Преди това десетина баби потеглиха от центъра на Калековец на каруца. Всички бяха натъкмени с народни носии и с китки на главите. И тъй като кочияшът беше мъж, а празникът е изцяло женски, набързо го преоблякоха – вързаха му престилка и му сложиха кърпа на главата. Запяха под съпровода на оркестър и потеглиха към дома на Райчева. Докато Таня Ботева изкъпе 9-месечната Виктория, на която бабувала, останалите се гощаваха с топла погача и вдигаха наздравици с червено домашно вино за здравето на домакините и на бабите. Пожелаваха си през 2016-а година новородените бебета да бъдат поне 50, или два пъти повече, отколкото през миналата. Според обичая Цвета поливаше на Ботева, а след това й подари кърпа и сапун. Баба Таня върза на детето паричка и чесън, за да расте здраво и силно.
Като тръгнаха от дома на Райчеви, бабите качиха Цвета на каруцата и потеглиха към следващата къща, за да обиколят всички родилки от миналата година и да приемат новите баби за членове на сдружението. 
Празникът продължи вечерта в читалище „Пробуда-1927“, където Женският битов хор поздрави бабите с народни песни, а децата от детско-юношеския танцов състав „Тракийци” играха за тяхното добро настроение. Гост на тържеството беше кметът на селото Йордан Цаков, когото жените почерпиха с погача, сирене, луканка, различни гозби и сладкиши, вино и ракия.
Радваме се, че успяваме дълги години да съхраним и да предадем на поколенията този обичай, защото е израз на преклонението пред жената, която помага да се появи новият живот, заяви секретарят на читалището Николина Тошева.