Допълнителните 1 млрд. лева, което второто правителство на Бойко Борисов поиска за саниране, въпреки че е в оставка, беше прието със 109 гласа "за" от 151 гласували. Основните аргументи на правителството в оставка, представени от регионалния министър в оставка Лиляна Павлова, бяха в следната насока – че програмата така или иначе е стартирала и има чакащи 2000 сгради със сключени вече договори. Това били 150 000 апартамента, като над 440 са сградите, които са в реален процес на изпълнение и строителство, 120 са завършени и още за 800 сгради вървят тръжни процедури на различни етапи. Със санирането се намалявали с 50% разходите за отопление. Освен всичко друго, санирането не означавало само енергийна ефективност – то значело обследване на конструкцията т.е. превенция по отношение на структурни сградни ефекти, основен ремонт, текущ ремонт. За закупуването на нови влакове обаче се оказа, че няма пари.

Парламентът прие промени в Закона за акциза и данъчните складове на второ четене, с които специализираните малки обекти за дестилиране трябва да са с обща съвместимост на съдовете до 1000 литра.

Съгласно промените на задължителна регистрация подлежат специализираните малки обекти за дестилиране, като регистрираното лице е длъжно да уведоми писмено кмета на общината за всяка промяна на данните в искането в 14-дневен срок.

 

Законът дава правомощия на кмета да прекратява регистрацията по искане на лицето, при прехвърляне на фирмата на едноличния търговец или заличаването му, или когато лицето престане да отговаря на изискванията, или е предоставило неверни данни.

 

Съгласно промените в тримесечен срок от влизането в сила на този закон регистрираните лица, които извършват дейност като специализиран малък обект за дестилиране подават искане за регистрация до кмета на общината по местонахождение. Законът влиза в сила от деня на обнародването му в държавен вестник.