Проекти за  постоянни  изложения в Международен панаир Пловдив   имат  Асоциацията за стимулиране на международното сътрудничество  към Министерството на земеделието в Китай и община  Шао Син. Това стана ясно  по време на среща с ръководството на националния изложбен център. Отправихме покана Китай да стане страна партньор на Международния технически панаир през 2014 г., съобщи  главният директор Иван Соколов.
    Над 100 китайски бизнесмени, туроператори и журналисти посетиха Международен панаир Пловдив в рамките на Българо-китайския форум за инвестиции и туризъм. Веднага след визитата повече от 40 предприемачи поискаха пакети с информация за участие в панаирни прояви.
    Надяваме се да имаме постоянно изложение в България, на което да представяме китайски селскостопански продукти, както в Корея и Дубай, заяви Янг Фанксинг,  представител на Асоциацията за международно сътрудничество в земеделието. Той подчерта, че партньорството  с Международен панаир Пловдив е една от основните цели на неговото посещение в България, и се информира за  Международната селскостопанска изложба „Агра“ с намерение в нея да  се включат повече китайски компании още  през 2014 година.
    Основна тема на  Българо-китайския форум   през ноември в Шанхай може да бъде земеделието, като подготовка за участие на китайски фирми в „Агра 2014“, заяви Иван Тодоров, председател на Българския център за развитие, инвестиции и туризъм в Китай.  Постоянна експозиция на китайски селскостопански стоки  може да се направи в Международен панаир Пловдив и ефектът ще е голям, защото десетки хиляди участници в изложенията и посетители от страната и чужбина  ще виждат тези продукти, добави той.
    Общинското ръководство и бизнес структурите в нашия град имат идея да се презентират експортни стоки в България, каза Лоу Фан от  Шао Син, в който работят 800 компании с дейност в  международната търговия. Надявам се, че с подкрепата на Международен панаир Пловдив ще можем да  организираме такова постоянно изложение, за да се стимулира търговският обмен  и нашите изделия да излязат на европейския пазар, добави   Лоу Фан.
    Зелена енергия, туризъм, търговия, недвижими имоти, селско стопанство, козметика на основата на розово масло, информационни технологии – това са  областите за сътрудничество с България, към които проявяват интерес китайските бизнесмени. В нашата група са 35 представители на фирми, но следващия път ще доведа много повече, защото  в панаира има отлични условия за представяне, бе категоричен Суин Шао.
    „В нашите прояви участват китайски компании и продуктите, които предлагат, се харесват, защото са качествени и на добра цена. Маркетинговите анализи показват, че има нужда от по-масирано присъствие, защото интересът към тях е голям“, заяви пред гостите Иван Соколов.
    Ние ще бъдем основен и най-активен партньор в  проекта за Балкански център за китайски стоки, базиран в панаира, който е идея на  Българския център за развитие, инвестиции и туризъм в Шанхай,  подчерта той.  Международен панаир Пловдив предлага много възможности  и за китайските компании, тръгнали към Европа, и за българските фирми, ориентиращи се към огромния  пазар в Китай, добави Соколов.