В рамките на три дни фондация „За Нашите Деца“ организира обучение на тема „Мултидисциплинарен модел на работа към детето и семейството“. То бе подходящо за всеки лекар, медицинска сестра или други здравни специалисти, които искат да разширят знанията си по темата.
Първите две дискусии се проведоха в УМБАЛ „Св. Георги“ ЕАД в Пловдив и „СБАЛДБ-проф. д-р Иван Митев“ ЕАД-София, на 18 и 19 юли, а третата бе в Първа МБАЛ-София ЕАД. Водещ и на трите обучения бе Надежда Денева, която има над 30 години опит в планирането, предоставянето и управлението на услуги за деца и възрастни в страната, включително подкрепа за въвеждането на нови практики и оценка на проекти и програми. Тя е и експерт към проекти на УНИЦЕФ, насочени към подобряване на услугите и грижата за деца и има специфичен опит във въвеждането на холистичния подход.
Целта на обучителната сесия бе да повиши информираността на здравните специалисти за системния подход при работа с деца и семейства, ролята на специалистите в координацията с други системи, модели на интегрирани услуги и тяхното създаване, както и екипната работа в мултидисциплинарни екипи.
Обучението за здравни специалисти бе организирано по проект „Грижа в ранната възраст“ на фондация „За Нашите Деца“.
Проектът „Грижа в ранната възраст“ е финансиран от фондация ОУК и неговата основна цел е да подобри развитието и благосъстоянието на децата в ранна детска възраст (0-7г.) като въведе интегриран здравно-социален и семейно-ориентиран подход към грижата.
Чрез изследователски и застъпнически дейности, както и чрез пилотиране на социално-здравни услуги за директна работа с деца и семейства, проектът цели да подобри политиката и практиката по отношение на ранното детско развитие в здравната, социалната и образователната системи у нас.