През идната седмица предстоят две интересни събития в новата Камерна зала на Областна администрация – Пловдив.

В понеделник, 19 март от 18.00 часа, ще се състои вечер на спомени и представяне на книгата „Сага за Димчо Павлов“ с автор Марк Дениз, в памет на забележителния пловдивски художник и скулптор Димчо Павлов, който ни напусна преди 22 години.

Организатори на събитието са Областна администрация – Пловдив и Културен център „Тракарт“.
Модератор на литературно-музикалната вечер ще бъде д-р Георги Иванов-Жорж Трак, с участието на доц. Румен Жеков, приятели и колеги на скулптора, дейци на културата, общественици. Събитието ще бъде съпътствано от музикална програма в изпълнение на доц. Лили Илиева-мецосопран и д-р Надежда Кузманова-пиано.
Фоайето на Областна администрация - Пловдив е единственото обществено място, което продължава да пази спомена за творбите на Димчо Павлов, защото точно в средата му е създаденият от скулптора уникален шадраван във формата на стилизирано кълбо, а фасадата на сградата е украсена с декоративен фриз, дело на майстора.
На 22 март от 18.00 часа ще се състои награждаването на децата, участвали в конкурса за рисунка на тема „Водата е живот“, който се организира по случай Световния ден на водата 22 март. Инициативата е на Напоителни система ЕАД, клон Марица и е под егидата на областния управител на Пловдивска област Здравко Димитров.

Освен награждаването на участниците в конкурса, празникът ще бъде отбелязан с интересна музикална програма, за участниците в която ще ви информирам допълнително. Входът за всички събития е свободен.

 Получени са  предложения за име на Камерна зала в Областна администрация – Пловдив..

До момента има предложения за следните имена: Димчо Павлов, пловдивски скулптор, чиито произведения красят сградата на Областна администрация (предложение от Жорж Трак и група пловдивски общественици), Стефка Благоева – диригент и основател на Хор на пловдивските момчета, тази година се навършват 80 години от рождението й (предложение от Борислава Благоева, диригент на Хора на пловдивските момчета и на група хористи),Трендафил Миланов – един от основателите на пловдивското музикално училище, баща на проф. Стефка Миланова (прочута българска цигуларка), Евмолпия – едно от старите имена на Пловдив, значение: ев-хубав, благороден, мол-тих минорен тон (двете предложения са на пловдивчанката Румяна Желева), Тоска – поради факта, че залата беше открита с концерт на песните на Пучини, Пулпудева – старото тракийско име на Пловдив (предложението е на Ангелина Понорска).

Всички предложения ще бъдат качени на фейсбук страницата на Камерна зала Областна администрация - Пловдив, за да може обществеността да избере най-подходящото име на залата.