Общинските съветници от групата на БСП Десислава Йорданова и доц. д-р Ангел Иванов отправят питания до кмета на Пловдив Иван Тотев. Това съобщиха от пресцентъра на Българската социалистическа партия в града.
Питането на Десислава Йорданова е относно финансови корекции, наложени на община Пловдив.
Ето пълният му текст:
Уважаеми г-н Кмете.
Все по-често в медиите четем за наложени финансови корекции за проекти, по които бенефициент е Община Пловдив.
Според информацията, администрацията е била предупредена, че ще бъдат наложени финансови санкции заради нередности по проектите и обществените поръчки.
Като пример мога да дам наложената в размер на 5 %, или 1 млн.лв. санкция по проекта за 22 млн.лв. по програма „Региони в растеж”. Причината, която управляващият орган посочва, е субективни и дискриминационни условия по три позиции в обществената поръчка, които касаят ремонтите в карето между „Марица – Юг”, „Цар Борис III Обединител”, „Княгиня Мария Луиза” и „Източен”.
Във връзка с това, моите питания към Вас са:
По кои проекти са наложени финансови корекции на Община Пловдив за този програмен период/от 2014 до момента/?
Какви са сумите, които Община Пловдив е възстановила заради тези корекции?
По кои проекти са наложени санкции, но Община Пловдив в момента оспорва в съда?
Какви са причините, поради които са наложени тези финансови корекции във всеки един проект?
Моля за писмен и устен отговор на моето питане, който да оповестите на следващатата сесия на Общински съвет Пловдив.
С уважение : Десислава Йорданова.
Питането на доц. д-р Ангел Иванов е за състоянието на тротоарите по улиците на Пловдив. Ето пълният му текст.
Уважаеми г-н Кмете,
В приемната ми, жители на гр. Пловдив сигнализираха за крайно лошото състояние на тротоарите в централната част на града. Особено трагично е положението в карето между бул. Христо Ботев, ул. Петко Д. Петков, ул. Богомил и ул. Родопи. Там улиците и тротоарите са тясни /ул. Беласица, ул. Хан Аспарух, ул. Лозенград, ул. Славянска, ул. Сан Стефано, ул. Легия и други/ и често се използват за паркиране. В резултат на това на някои места плочките са начупени или вече са изчезнали. Когато завали дъжд няма място и за автомобилите и къде да минат пешеходците.
Не по-добро е състоянието на тротоарите съвсем в центъра – ул. Цанко Дюстабанов, ул. Кракра, ул. Кръстю Пастухов, ул. Доктор Г. М. Димитров, където плочките на някои места също липсват, счупени са, разместени са от корените на дърветата и хората се спъват, за разлика от ул. Авксентий Велешки където тротоарите скоро бяха подновени.
В малко по-отдалечените квартали от центъра, състоянието на троторарите е още по-лошо. Има улици на които никога не е имало изградени тротоари.
Моето питане към Вас включва следните въпроси:
1. Има ли план за ремонтиране на тротоарите на улиците в Пловдив?
2. Кога ще се ремонтират тротоарите на улиците в централната част поне, за да не се спъват по тях гостите на Европейската столица на културата?
3. Ще се изградят ли паркинги в централната част на Пловдив, за да не се ползват тротоарите за паркиране на автомобилите?
С уважение: доц. д-р А. Иванов.