Четирима заместник-ректори на Медицинския университет бяха избрани н проведеното заседание на Академичния съвет на Медицинския университет за мандата на управление 2019 -2023 г. на ректора проф. д-р Мариана Мурджева.
Проф. д-р Диляна Вичева Вичева дм. е избрана за заместник-ректор по международно сътрудничество и проектна дейност . Тя е специалист „Уши, нос, гърло” в Клиниката по ушно-носно-гърлени болести към УМБАЛ „Каспела”. Преподавател е в Медицински университет - Пловдив, председател на „Българското ринологично сдружение” и на „Българското сдружение по детска оториноларингология”, зам.–председател на „Национално сдружение по оториноларингология, хирургия на глава и шия” и гост-лектор на множество международни УНГ форуми из цял свят. Проф. Диляна Вичева е председател в благотворителните дейности на "Клуб Пловдив, Оптимист Интернешънъл". Носител е на 5 почетни отличия.
Проф. д-р Ани Божидарова Белчева дм. стана заместник-ректор по учебната дейност. Тя е един от най-добрите ръководители в Медицинския университет. До сега е била заместник-декан на Факултета по дентална медицина-англоезично обучение. Като докторант работи върху зъбните травми в ранна детска възраст. Канена е за лектор на международни форуми в Италия, Гърция, Турция, Китай, Украйна, Полша и други страни. Изнася акредитирани лекции към БЗС. Член е на редица международни организации.
Проф. д-р Благой Иванов Маринов, дм от Катедрата по паталогина физиология e избран за заместник-ректор по научно-изследователската дейност. Научните му интереси са в областта на физиология и патофизиология на физическото натоварване, кардиопулмонални тестове с натоварване, функционално изследване на дишането, бронхопровокационни тестове. Има множество специализации у нас и в чужбина - Италия, Австрия и Германия. Той е сред водещите преподаватели в Симулационния тренировъчен център към МУ-Пловдив.
Проф. д-р Анастас Згуров Баталов дм. бе избран за заместник-ректор по учебно-болнична координация Той е ръководител на катедра "Пропедевтика на вътрешните болести". Автор е на над 170 статии на български и английски език и е цитиран над 80 пъти в български и международни списания. През 1994г. за пръв път в България въвежда – Ставната ехография, като нова методика в Ревматологията. Има защитена докторска дисертация на тема: Ултразвуково изследване на ставите. Главен изследовател в над 35 международни проекта за лечение на Ревматоиден артрит, Остеопороза, Артрозна болест, Подагра.