Общиските съветници одобриха с 41 гласа "за", без "против" и "въздържал се"  на днешната си сесия Календара на културните събития на Пловдив. За целта се отделят 2 020 000 лева ще бъдат отделени за това от бюджета на общината. Имаше само спорове  около предложението на съветника от „Демократична България“ Йордан Иванов за специално включване в календара на датата 1 февруари като ден за почит към жертвите на комунизма, прието от ресорния зам.-кмет Пламен Панов, но посрещното с недoволство от съветиците от БСП, които напуснаха залата.

. „Днес обсъждаме културен календар, а не календар на политически събития“, изтъкна доц. Ангел Иванов, заместник-председател на местния парламент от БСП. Той обясни, че социалистите отказват да присъстват на гласуване, с което се подменя истина за политическите борби срещу българския фашизъм.
„Ако се чества 1 февруари официално в Пловдив, защо да не се чества 23 септември?“ – попита социалистът инж. Йордан Василев. Той обясни, че на 23 септември са убити без съд и присъда едни от най-видните пловдивчани, начело с кмета-комунар Никола Гълъбов. Предложението му не получи подкрепата на нито един съветник извън групата на БСП.
Дори напомнянето на председателя на социалисти в ОбС – Пловдив Николай Радев, че целият свят заклейми и забрани фашизмa, не промени ситуацията. Пловдивският общински съвет отказа да включи 23 септември – Ден на първото в света Антифашистко въстание, в културния календар на Пловдив за 2021 година.

За честванията за Освобождението на България се отделят   от 6 000 лева; предстоящите Великденски празници ще се вместят в бюджет от 12 000 лева, 12 000 лева се заделят за честванията на 24 май, 12 000 – за 6 септември и 32 000 лева за коледните и новогодишните празници.

 През април зала Колодрума приема големия изпълнител  Ричард Клайдерман, 60 000 лева е заделената сума.