Локомотив (Пловдив) победи   с 1:0  като гост  Монтана в мач  24-ия кръг на Първа лига. Със спечелените три точки "черно-белите" се очертаха като фаворит за второто място в елитната футболна група.

В 13-ата минута вратарят на "смърфовете" Илко Пиргов спаси коварен удар на Давид Кики. Две минути по-късно Димитър Илиев стреля от удобна позиция, но Марио Кирев запази вратата си суха.

След края на първото полувреме се стигна до спречкване между Радослав Терзиев от домакините и Парвиз Умарбаев от гостите.  Съдията Георги Давидов показа жълти картони на  двамата футболисти. Втората част започна с остри атаки към двете врати. В 68-ата минута Тони Тасев излезе на удобна позиция след грешка на Илко Пиргов, но пропусна  да се разпише.

В  74-ата минута. Георги Минчев от пряк свободен удар  отбеляза победния гол за "черно-белите"