Славия излъга с 1:0 Ботев Пловдив като гост в мач от 24-ия кръг на Първа лига. Домакините започнаха по-активно. В 3-ата минута след центриране на Славчо Шоколаров, защитникът Филип Филипов стреля, но Светослав Вуцов парира удара му. Гостите отговориха с опасна атака в 12-ата минута, при която Георги Аргилашки изби удар на Емил Виячки. В 14-ата минута Филип Антовски центрира отдясно, а Ивайло Димитров с главе бе точен за 0:1. Гостите заиграха по-уверено. В 23-ата минута Петер Макрилос стреля опасно, но Станислав Работов изби топката от голлинията. "Канарчетата" се поокопитиха след шока и в 33-ата минута организираха опасна атака, но защитникът на "белите" Петър Патев изчисти коженото кълбо пред връхлитащия опасно Мите Цикарски. Славистите продължиха да чакат търпеливо своя шанс и бяха близо до второ попадение в 42-ата минута. Тогава  Филип Антовски стреля силно,  топката се удари в напречната греда и тупна пред голлинията,  а Георги Аргилашки успя да я улови. Домакините започнаха по-активно второто полувреме. В 49-ата минута Славчо Шоколаров стреля мощно, но не уличи вратата на противника. Софиянци заиграха по-уверено и организираха опасни атаки. В 58-ата минута Георги Аргилашки изчисти топката пред Калоян Кръстев, тя попадна в Ивайло Димитров, чийто изстрел се оказа неточен. Две минути по-късно Петер Макрилос центрира опасни, но марио Младеновски изчисти коженото кълбо.  В 64-ата минута "жълто-черните" организираха опасна атака, Атанас Илиев стреля с глави, но топката падна върху напречната греда на вратата на съперника и излезе в аут.  Десет минути по-късно домакините поискаха  дузпа, след като топката се удари в ръката на Георги Вълчев. Съдията Волен Чинков обаче прецени, че няма основание да я отсъди.

Претенции за дузпа от страна на домакините. След центриране отдясно на Филипов, Сисе игра с топката и след това тя срещна ръката на Георги Вълчев, но съдията Волен Чинков даде знак играта да продължи. В 87-ата минута Салиф Сисе от тима на "канарчетата" излезе на  удобна позиция, но пропусна.