Лудогорец победи с 2:0 като гост Ботев Пловдив в мач от 26-ия кръг на Първа лига.
В първата  минута Па  Конате  се отскубна по дясното крило и центрира в полето, където  Атанас Илиев се извиси, но не успя да насочи добре топката към вратата на шампионите. Шест минути по-късно Бернард Тектепей стреля от фаул, но неточно. В 21-ата минута Маркиньон отправи удар към вратата на шампионите, но Кристиан Каплина улови коженото кълбо. Десет минути по-късно  Сисиньо  нахлу в наказателното поле на домакините, отправи удар, но топката рикошира в бранител на Ботев. При ответната атака на "канарчетата"  Емануел Току стреля изненадващо, но топката излезе в аут. В 34-ата минута Георги Аргилашки отрази удар на Бърнард Такпетей. Две минути преди почивката Клаудиу Кешеру стреля неточно.  В началото на второто полувреме съдията спря двубоя за няколко минути, тъй като феновете на домакините запазила факли, димки и бомбички и трябваше да се разсее димът над стадиона.  В 48-ата минута Кевин  Янсон стреля от фал, но Кристиан Кахлина  хвана коженото кълбо без усилия. Четири минути по-късно Вандерсон отпрани опасен удар, но уцели Кевин Янсон в тялото. Шампионите  наложиха надмощие и поведоха в резултата.   В 66-ата минута Вандерсон се разписа за 0:1 с красив гол. В 82-ата минута гостите окончателно решиха мача в своя полза.  Елвис Ману проби  по лявото крило, подаде на  Джордан Икоко, който стреля много силно.  Георги Аргилашки изби , но при добавката на Вандерсон  бе точен за 0:2.