Локомотив Пловдив загуби две ценни точки в борбата за второто място, след като завърши 0:0 с Берое в мач от 29-ия кръг на Първа лига.

Преди първия съдийски сигнал присъстващите на стадиона почетоха с минута мълчание паметта на починалия легендарен български футболист Георги Димитров. Още в първата минута домакините създадоха опасност пред вратата на съперника. Момчил Цветанов проби и подаде към Александър Иванов, който обаче стрела слабо р ръцете на Генадий Ганев. Седем минути по-късно Бирсент Карагерен центрира, но  Теди Мезаг  изчисти коженото кълбо. Гостите погледнаха по-смело напред. В 18-ата минута Илиян Стефанов бе оставен непокрит на дъгата на наказателното поле, но отправи неточен удар. Три минути по-късно Теди Мезак допусна груба грешка и поднесе топката на Парвиз Умарбаев, който обаче не успя да вкара на празна врата. В 29-ата минута той изведе Бирсент Карагарен на удобна позиция, но ударът му не затрудни стража на заралии. Три минути преди почивката Диниш Алмейда стреля неточно с глава.  Феновете на Локомотив издигнаха плакати срещу ръководството на БФС.
Гостите започнаха по-напористо второто полувреме. В 53-ата минута Стив Фургадо излезе на удобна позиция, но Момчил Цветанов блокира удара му. Четири минути по-късно Мартин Камбуров подаде на  Улуин Фан отправи опасен удар, но Илко Пиргов запази вратата си суха. В 71-ата минута Димитър Илиев стреля неточно от 25 метра.  Четири минути по-късно Николай Николаев сбърка в центъра на терена, Грешка на Николай Николаев в центъра на терена позволи на Алуин Фал да излезе сам срещу Илко Пиргов. Футболистът на Берое обаче прати топката в аут.  В 81-ата минута Конър Руан центрира, но Николай Николаев прати топката в аут. Секунди преди края на мача Стив Фуртадо от гостите получи червен картон, след като ритна без топка Кевин Руан от тима на "черно-белите".