По 10 стипендии за студенти след завършени съответно II и III курс на обучение по специалност „Медицинска сестра“, ОКС „Бакалавър“ отпуска за новата учебна 2021/2022 година УМБАЛ „Свети Георги“ ЕАД - Пловдив. Документи се подават от 19 юли до 8 октомври 2021 г. Всички необходими образци за кандидатстването в Стипендиантската програма вече са публикувани на интернет страницата на най-голямото в България лечебно заведение www.unihosp.com.

Определената парична сума е в размер от 150 до 200 лв. месечно за срок от една или две години, в зависимост от условията, на които отговарят студентите. Завършилите II курс с успех не по-нисък от „Много добър“ (над 4,50) ще получават по 150 лв. месечно в продължение на 24 месеца. За същия период студентите с успех „Отличен“ (над 5,50) ще получават 170 лв. на месец. Тези, които са завършили III курс с успех не по-нисък от „Много добър“, ще имат стипендия в размер на 180 лв./мес. за срок от 12 месеца. Най-високата стипендия – 200 лв./мес. в продължение на 1 година, ще получават одобрените кандидати след завършен III курс с успех по-висок от „Отличен – 5,50“.

С всички стипендианти УМБАЛ „Свети Георги“ ЕАД – Пловдив ще сключи трудови договори за постъпване на работа в болницата. Срокът е различен в зависимост от продължителността на получаване на стипендията. При 24-месечното финансиране трудовият договор е 5-годишен, а при 12-месечното – 3 г.

Заявление за кандидатстване за Стипендиантската програма на УМБАЛ „Свети Георги“ ЕАД – Пловдив и всички приложими документи се подават в пощенски плик в деловодството на лечебното заведение или се изпращат на адрес: гр. Пловдив, бул. „Пещерско шосе“ 66, УМБАЛ „Свети Георги“ ЕАД, за Стипендиантската програма за студенти ОКС „Бакалавър“ по специалност „Медицинска сестра“.

До 15 октомври 2021 г. ще се обявят класираните кандидати. Те ще бъдат поканени за подписване на договор.

Стипендиантската програма бе учредена през 2017 г., а целта на ръководството на УМБАЛ „Свети Георги“ ЕАД – Пловдив е да подкрепи младите студенти по време на обучението им и да привлече и задържи млади медицински специалисти, гарантирайки им работно място по специалността. Очакванията са тази практика да окаже положително влияние в работата на лечебните структури, защото ще се създадат условия за приемственост и развитие в професията, смятат от лечебното заведение.