Джудистът Янислав Герчев отпадна на осминафиналите в категория до 60 килограма на олимпийските игри  в Токио.

Българинът загуби с "ипон" в 1:29 минута на продължението в равностоен мач срещу вицешампиона на Игрите на Азия и Океания Юн Вей Ян.

Преди това той  започна с успех в надпреварата с "ипон" над панамериканския шампион Ленин Пресиадо (Еквадор) в 38-ата секунда на продължението.

Първият български участник на олимпийските игри в Токио - Полина Трифонова, записа победа над Сара Анфу (Камерун) в квалификациите на турнира по тенис на маса. Полина надви французойката, състезаваща се за африканската държава, с 4:1 гейма (8:11, 11:8, 11:6, 11:5, 12:10). Трифонова загуби първия, но след като изравни, взе отявлено преимущество над съперничката си - до 3:1 в своя полза и 10:5 в петия гейм. Анфу направи силна серия и стигна до 10:10 точки, но българката спечели следващите две, затваряйки гейма и мача.