Доцент Кирчо Георгиев Атанасов е новият депутат от групата на Коалиция за България. Днес  тоъ  официално положи клетва като народен представител. Застъпва на мястото на Атанаска Тенева от 16 МИР Пловдив. Тя  трябваше  да замести депутата Илия Баташки, но се отказа от този пост, тъй като е заместник-министър на образованието и науката и  се наложи с решение на ЦИК да се назначи следващият по ред в изборните листи от съответния район.
Кирчо Георгиев Атанасов е роден на 25 юли 1945 година в Пловдив.
Завършва математика в Пловдивския университет "Паисий Хилендарски”.
От 1975 г. до 2005 г. е директор на Образцова математическа гимназия "Акад. Кирил Попов” – Пловдив. Пръв въвежда информационните технологии в българското училище. Доцент е в Пловдивския университет.
Специализирал е в Ирландия "Организация и управление на училището”.
Основател е на Съюза на работодателите в системата на народната просвета в Република България. Председателства и членува в редица обществени организации.
Член е на управителния съвет на Съюза на математиците в България, на Ротари клуб „Пловдив – Пълдин”.
Носител е на високи държавни отличия. Почетен гражданин е на Пловдив. По време на управлението на кабинета на Сергей Станишев беше заместник-министър на образованието и науката.