Ботев Пловдив падна с 1:3 от Лудогорец  в зрелищна среща от 12-кръга на Първа лига по футбол.

Преди мача капитанът на Ботев Тодор Неделев и колегата му от Лудогорец Кирил Десподов излязоха в с малки кученца с цел да поощрят инициативата за осиновяване на бездомните животни. Благородната акция  е на пловдивския общински приют за безстопанствени кучета и бе подкрепена от двата футболни тима

Още в 3-ата минута Мавис Чибота от гостите се отзова на удобна позиция, но стреля неточно. При ответната атака на "канарчетата"  Реда Рабей на Маркиньос, който продължи към Тодор Неделев и звездата на "канарчетата"  бе точен за 1:0. Гостите реагираха и в 11-ата минута Мавис Чибота подаде на  Кирил Десподов, който излъга  Кевин Янсон и отправи удар, но Георги Аргилашки спаси. В 20ата минута Маркиньос пусна на Тодор Неделев, който стреля, но право в ръцете на Кристиан Кахлина. Четири минути по-късно Алекс Сантана от шампионите изравни за 1:1  с красив удар с левия крак. Гостите продължиха да натискат и в 28-ата минута  Доминик Янков уцели  в напречната греда на вратата на противника. Играта продължи с остри атаки към двата врати. В 34-ата минута Дилан Мартенс стрели силно, но Кристиан Колхина  улови коженото кълбо. Седем минути по-късно Кирил Десподов от удобна позиция прати топката над вратата. При ответната атака на "жълто-черните" Дилан Мартенс стреля неточно отблизо. Домакините запомнаха устремно втората част и в 47-ата минута Реда Рабей уцели гредата. В 57-ата минута Пиерос Сотириу се разписа във вратата на "канарчетата", той като Мавис Чибота бе зад  отбраната им. След като ситуацията беше прегледана с ВАР  Георги Гинчев зачете гола и шампионите поведоха в резултата с 1:2. В 59-ата минута Дилан Мартенс от домакините получи втори жълт и червен картон за нарушение срещу Алекс Сантана. В 65-ата минута Кирил Десподов от удобна позиция пропусна да се разпише. Три минути по-късно Кристиан Кахлина спаси шут на Тодор Неделев. Въпреки, че останаха с човек по-малко футболистите на Ботев продължиха да търсят изравнителен гол. В 75-ата минута  Антоан Бароан стреля с опасно с глава, но коженото кълбо излезе в аут. Пет минути по-късно Алекс Сантана отправи неточен удар  от удобна позиция. В 84-ата минута "жълто-черните" поискаха дузпа заради игра на Игор Пластун с ръка, но такава не бе отсъдена, тъй като при повторенията се видя, че футболистът на шампионите е докоснал топката с крак. В първата  минута на даденото от рефера продължение на редовното време  Жордан Икоко отбеляза третия гал за Лудогорец.