Академик (Пловдив) загуби домакинството си на Сигал Прищина със 74:78 в драматичен мач в Балканската лига по баскетбол при мъжете.

В игра за пловдивчани  завърна Робърт Георгиев, който беше месеци извън баскетболния корт заради тежка контузия.

Първата четвърт завърши при резултат 15:10 за отбора на Сигал. Втората четвърт беше спечелена с 22:21 от Академик, а на полувремето резултатът беше 36:32 за Сигал.

Третата четвърт беше спечелена от пловдивчани с 21:18. Последната четвърт беше спечелена с 24:21 от Сигал и така крайният резултатът беше 78:74 за косовския тим.

Най-резултатен за Академик стана Неманя Бешович с 12 точки, а Томислав Минков добави 11, с двуцифрен актив завърши и Николай Титков с 10.

За Сигал най-резултатен стана Дейшън Бърк с 21 точки.

Академик ще играе още утре нова среща. Пловдивчани гостуват на Спартак Плевен в среща от НБЛ.