Недоволни граждани протестираха днес  поредния строеж излязоха тази сутрин жители на пловдивския район "Южен". 14-етажната, ще бъде вдигната в междублоковата градинка на ул. „Асен Христофоров“ 6 в район „Южен“.

Багери вече изкореняват дърветата на поляната, използвана досега за спорт и отдих от живеещите в съседните няколко блока. Мястото е едно от малкото останали зелени площи в квартала, заплашващ да се превърне в бетонно гето заради мащабите на презастрояване в последните години в район „Южен“.

Хората недоумяват как е възможно в тази ситуация да продължават да се издават разрешителни за строежи на нови жилищни комплекси, които в квартала никнат като гъби.

Протестът на хората беше пред сградата на кметството на „Южен“.  Районният кмет Костадин Язов излезе при протестиращите и обясни казуса.

Жителите на района са категорични, че е необходима и законова промяна във връзка с новото строителство, а именно покупката на апартамент в Пловдив да върви непременно със закупуването на гараж или паркомясто, осигурени от инвеститора.