Локомотив (Пловдив) стигна до  1:1 със Септември (София) в четвъртата си контрола от лятната си подготовка. Мачът  се игра на стадион в Банско, където "черно-белите" са на лагер. В 6-ата минута неразчетено връщане на Траоре към Илко Пиргов излъга стража на пловдивчани и топката се озова във вратата на „смърфовете“. Футболистите на "Локо" изравниха в 30-ата минута. Бирсент Карагарен центрира, а Георги Каракашев се разписа с глава за 1:1. Второто полувреме започна с по-твърди сблъсъци.

В 58-ата минута футболистите на двата отбора се спречкаха. Съдиите успяха да потушат страстите и двубоят продължи. Вратарят на "черно-белите" Илко Пиргов на два пъти спаси опасни удари на Валери Божинов до края на мача. Йосип Томашевич от пловдивския тим стреля опасно над вратата в 61-ата минута, но топката излезе в аут. В предишните си контроли Локомотив (Пловдив) победи с 2:0 Марица и с 1:0 Черно море и падна с 1:4 от ЦСКА 1948.