Ботев (Пловдив) допусна драматична загуба с 2:3 от Ботев (Враца). Срещата от 2-ия кръг на Първа лига се игра на стадион "Христо Ботев" във Враца.

Двата тима направиха скучни първи 30 минути, а в следващите 20 минути си размениха четири гола.

Домакините поведоха с два бързи гола, дошли между 35 и 38 минути. Браян Переа откри след грешка в отбраната, а три минути по-късно отново Переа се разписа след центриране от корнер.

Втората част стартира със смяна в състава на "канарчетата", а появилият се Мартин Секулич дебютира в българския футбол с два гола.

В 49-ата минута Секулич вкара след добър контрол и удар от близка дистанция, а в 53-ата минута хърватинът вкара изумителен гол с пета.

В следващите минути по-интересното на терена се сведе до няколко претенции на домакините за дузпа. В 84-ата минута Маринов донесе победата на своя тим, останал очи в очи с Ханкич.

Дълбоко в добавеното време Па Конате бе изгонен с червен картон за опасна игра срещу бранител на врачани.