Ботев (Пловдив) изпъсна  първа победа в настоящото първенство, след като се завърши  с 1:1, като гост над Берое в мач от петия кръг на Първа лига. Това бе парвъта точка за "канарчетата" през настоящия сезон след четири поредни загуби. Старши треньорът им Желко Копич и двете им нови попълнение Рой Херман и Елвис Ману направиха своя дебът в отбора.
В 4-ата минута домакините сбъркаха при изнасянето на топката, нападателят на "канарчетата" Елвис Ману я овладя, но стреля неточно. След 11 минути защатникат на гостите Рой Херман опита да прехвърли Иван Караджов, но кожената кълбо прелетя над вратата. Заралии отговориха в 33-ата минута
с опасна в атака, завършила с неточен удар на Димитър Стоянов. Четири минути преди почивката Иван Караджов изби удар на Елвис Ману. Футболистите на Ботев (Пловдив) започнаха по-силно второто полувреме и в 50-ата минута Антоан Бароан откри резултата.  Пет минути по-късно съотборникът му Рой Херман уцели гредата. В 64-ата минута беройци поискаха дузпа след стълкновения между Рой Херман и  Абубакар Тунгара в наказателното поле. Съдията  Никола Попов се консултира със системата ВАР и прецени, че няма основание да отсъди  11-метров наказателен удар. Домакините натиснаха, а "канарчетата" разчитаха на контрааатаки. При една от тях в 78-ата минута  Дилан Мартенс излезе на удобна позиция и стреля, но Иван Караджов изби. Секунди преди края на двубоя Абубукар Тунгара изравни резултата за крайното 1:1.