Локомотив (Пд) излъга с 1:0 Спартак във Варна, отмениха гол на домакините. Бирсент Карагарен вкара двете попадения за успеха на своя отбор. Още в първата минута "соколите" поискаха дузпа,
В началото на мача домакините имаха претенции за дузпа, след като Ромеш Ивей при сблъсък с Райън Бидунга на границата на наказателното поле. Съдията Ивелин Занев видя положението на ВАР и прецени, че няма основание да отсъди най-тежкото нарушение.

В 35-ата минута след центриране в наказателното поле на "черно-белите" Денис Баланюк вкара гол с глава. Реферът обаче отмени попадението заради засада на футболисти на домакините.
След почивката локомотивци натиснаха, но дълго време време не успяха да застрашат сериозно вратата на съперника. В 74-ата минута Бирсент Карагарен вкара първия гол в мача. Секунди преди последния съдийски сигнал той фиксира крайното 2:0 в полза на "церно-белите".