Ботев загуби с 1:2 гостуването си на Арда. Срещата от 18-ия кръг на Първа лига се игра на стадиона в Кърджали.

"Канарчетата" допуснаха пълен обрат в резултата, след като на почивката имаха аванс. В последните 15 минути ботевистите играха с човек по-малко заради червен картон на Супрайен.

Ботев поведе в резултата в 21-ата минута. Брахими навлезе в половината на Арда и бе фаулиран, но топката се озова в Бароан и нападателят стреля, вратарят на домакините се намеси неубедително и кълбото влетя във вратата.

След почивката Арда стигна до пълен обрат. В 68-ата минута Лъчезар Котев изравни след сериозно разбъркване пред вратата на Ботев.

В 75-ата минута Самуел Супрайен бе изгонен с директен червен картон за ритане на играч на Арда.

Дълбоко в добавеното време Ласана Ндиайе бе изпуснат от отбраната на "канарчетата" и със силен удар донесе трите точки на тима си.