Женският волейболен шампион Марица (Пловдив) постигна категорична победа над Славия (София) с 3:0 (25:19, 25:15, 25:10). Мачът се игра в зала "Панайот Пондалов" в София. С този успех Марица вече има 140 поредни победи в Националната волейболна лига Демакс. Серията на пловдивчанки започна през ноември 2015-а година.

В първия гейм Марица поведе с 8:6, стигна се до 16:12, но Славия успя да изравни при 17:17. Шампионките дръпнаха с три точки при 20:17 и затвориха гейма при 25:19 след ас на Ива Дудова.

Втората част започна доста равностойно, маричанки дръпнаха с три точки при 11:8, но Славия изравни при 13:13, до края на гейма момичетата на Борислав Крачанов бяха категорични и дадоха само две точки на своя съперник и след успешна атака на Боряна Ангелова направиха 25:15 и поведоха с 2:0 гейма.

Маричанки стартираха ударно третия гейм и поведоха с 9:0, стигна се до 15:7, а мачът приключи след хубав начален удар на Ива Дудова, която затрудни посрещането на Славия и точката беше за шампионките за 25:10.

Добрина Христоскова стана най-резултатната с 14 точки за маричанки, 11 добави Ива Дудова, а с 9 се отчете Виктория Коева.

За Славия най-резултатна стана Ася Динова с 6 точки.

Следващият мач от първенството маричанки са домакин на Казанлък Волей Казанлък. Двубоят ще се играе на 17 ноември (четвъртък), от 18:30 часа в зала "Сила".