Световният шампион Франция се класира предсрочно за 1/8-финалите на Мондиал 2022  Катар след победата си  2:1 над Дания в мач от група "D" на Мондиал 2022.

Така "петлите" събраха 6 точки и не могат да бъдат изместени от първите две места в потока си.

Килиан Мбапе, вкара и двата гола. за "петлите"

Той откри резултата в 61-ата минута. Мбапе направи чудесно двойно с Ернандес и разпечата мрежата на Шмайхел.

Андреас Кристенсен изравни след заучено положение. Защитникът заби топката във вратата на Франция в 67-ата мин.

Мбапе реши всички в безкрайно интересния двубой в 86-ата мин. Гризман с гениален пас намери съотборника си, който с бедро вкара за 2:1. В другата среща от тази група Австралия победи с 1:0 Тунис с гол на Мичел Дюк в 28-ата минута.

В мач от група "C" Полша  победи с  Саудитска Арабия    2:0 с голове на Пьотър Желенски в 39-ата и Роберт Левандонски в 82-ата минути.