Ботев (Пловдив)  отпудна от турнира за Купата на България по футбол, след като загуби с 1:2 от Славия в мач от 1:8 финалите на турнира за Купата на България, игран на стадион "Александър Шаламанов" в София.  Елвис Ману откри резултата в полза на "канарчетата" в 16-ата минута след грешка в защитата на домакините. Две минути по-късно обаче Кристиан Добрев изравни за 1:1. До края на първото полувреме и двата отбора не успяха да създадат голови положения. "Белите" започнаха по-силно второто полувреме и в 52-ата минута Камело Нгуена с удар от 20 метра вкара втория гол в тяхна полза. В 65-ата минута  Кристиан Добрев отправи удар с глава, но вратарят на гостите Ходайет Ханкич показа  рефлекс и улови топката.

Славистите можеха да стигнат до трето попадение и да решат изхода на двубоя в 71-ата минута, когато съдията Георги Гинчев отсъди дузпа в тяхна полза за нарушение на Самуел Супраен срещу Кристиан Добрев. Зад топката застана Галин Иванов, който стреля слабо и улучи в тялото стража на "жълто-черните". Футболистите на "Ботев" (Пд) опитаха да вкарят изравнителен гол до края на срещата, но не успяха.