Хърватия победи  с 4:2 Япония в одминафинален двубоя след изпълнение на дузпи и се класира за 1/4 финала на  Световното първенство по футбол в Катар.

Редовното време и продълженията завършиха при 1:1. В 43-ата минута Маеда откри резултата в полза на азиатците за 1:0. След почивката шахматистите се активизираха и  бързо изравниха резултата. Това стана в 55-ата минута, когато  Иван Перишич се извиси и вкар феноменален гол с глава от точката на дузпата - 1:1. Редовното време приключи при този резултат, голове не паднаха и по време на продълженията. Наложи се победителят от двубоя да бъде излъчен с дузпи.

В герой за "шахматистите" се превърна вратарят Доминик Ливакович, който спаси три удара на Минамино, Митома и Йошида. За хърватите пропуск направи Ливая, а точни от бялата точка бяха Влашич, Брозович и Пашалич.

На четвъртфиналите финалистът от предишното световно първенство Хърватия очаква победителя от срещата Бразилия - Република Корея.