Академик (Пловдив) записа втория си успех през сезона и победи с категоричното 92:72 тима на Берое в мач от Националната баскетболна ига при мъжете, игран зала "Сила".

В игра за домакините се завърна Тони Гуджино, който беше контузен.

В първата четвърт Берое спечели с 22:19. Академик направи силна втора четвърт, която спечели с 27:22, но остана без Джейлън Минет, който беше дисквалифициран в края на втората част. Така на полувремето резултатът беше равен 44:44.

В третата четвърт Академик изигра още по-силна трета четвърт и спечели частта с 23:14. Пловдивчани спечелиха и последната четвърт с 25:14.

Най-резултатен за Академик стана Александър Милов с 23 точки, а той беше избран и за играч на мача, 13 добави Васил Бачев, а с по 10 се отчетоха Кръстан Кръстанов и Махмуд Давидов.

За Берое най-резултатен стана Корнилиъс Хъдсън с 16 точки.

В следващия кръг Академик е домакин на Черноморец на 28 декември.