Локомотив (Пловдив) загуби първата си проверка от зимната си подготовка. “Черно-белите” отстъпиха с 0:1 на Хебър (Пазарджик) на “Лаута”. Единственото попадение в срещата бе дело на Стилиян Тисовски.

Мачът бе неофициален дебют за новите попълнения Джовани Трупе, Ерик Сорга, Христо Иванов и Денислав Александров.

Двубоят започна с натиск на Хебър. В 3-ата минута далечен изстрел бе спасен от Илко Пиргов. Три минути по-късно “зелените” откриха резултата. Стилиян Тисовски бе точен за 0:1. В 8-ата минута Венсан Марсел се озова на добра позиция, а Пиргов се намеси и изби в корнер. Локомотив отговори с изстрел на Матеус да Силва, който мина над целта. В 28-ата минута Ерик Сорга комбинира с Бабакар Дион, като последният стреля, но право във вратаря на Хебър. Минута по-късно Георги Каракашев бе изведен на добра позиция и засече топката, стражът на гостите се намеси.

През втората част Александър Томаш започна с изцяло нова единайсеторка. Локомотив започна по-активно втората част, като “черно-белите” пробваха на два пъти далечни изстрели. В 69-ата минута дойде и най-опасната възможност за пловдивчани от началото на мача. Христо Иванов се измъкна технично от играч на гостите, комбинира с Ивайло Димитров, а той подаде към Евандро, който стреля опасно, но стражът на гостите изби в корнер. Няколко минути по-късно се откри нова добра възможност. Отново Евандро бе близо да се разпише, но топката излезе в корнер. В заключителните минути Джовани Бариани стреля извън границата на наказателното поле, но попадение отново не падна.

В неделя Локомотив заминава на лагер в Турция, където ще остане до края на месеца.