Академик (Пловдив) записа четвърта поредна победа в НБЛ, след като победи у дома със 100:86 тима на Черно море Тича в мач от бъскетболното първенство при мъжете.

Първата четвърт беше спечелена с 19:18 от отбора на Черно море. Гостите спечелиха и втората четвърт с 26:23 и водиха с 45:41 на полувремето.

Третата четвърт беше спечелена с 21:16 от отбора на Академик. В последната четвърт пловдивчани спечелиха с 38:25. Крайният резултатът беше 100:86 за Академик.

Така Академик записа първи мач от началото на сезона, в който достигна до 100 точки и вече има четири поредни успеха. За съжаление тимът беше много близо, но не успя да победи с поне 17 точки, за да мине Черно море в прекия двубой, след като пловдивчани загубиха във Варна първата среща със 17 точки.

Най-резултатен за Академик стана Томислав Минков 23 точки, 17 добави Александър Милов, а Тони Гуджино добави 13 точки.

За Черно море Тича най-резултатен стана Михаил Молдов с 18 точки.

Следващият мач на Академик е на 18 януари - гостуване на Шумен.