Марица (Пловдив) постигна нов успех във волейболното първенство при жените, след като победи ДКС Варна с 3:0 (25:19, 25:13, 25:4)  в мач от 12-ия кръг. Двубоят се игра в залата на Пловдивския университет.

"Жълто-сините"  поведоха в първия гейм със 7:3, стигна се до 17:10. Шампионките го спечелиха след атака в аут на Веселина Коцева за 25:19.

Във втората част момичетата на Борислав Крачанов поведоха с 8:5, стигна се до 17:11 и приключиха с  25:13.

Маричанки стартираха със 7:0 и го спечелиха с 25:4  приключи след ас на Елена Коларова.

Най-резултатна стана Добрина Христоскова с 13 точки, 11 добави Боряна Ангелова, а с 10 се отчете Елена Коларова.

Ивет Гавраилова стана най-резултатна с 9 точки.

Следващият мач на шампионките е на 2 март – домакинство на Левски (София).Марица е лидер с 34 точки, а ДКС Варна е на шестата позиция с 6 точки.