Локомотив (Пд) постигна първа победа през тази година в официален мач, след катосе наложи  с 1:0 столичния си съименник в мач от 21-ия кръг на Първи лига.  В предишните си две срещи "смърфовете" завършиха  0:0 с Ботев (Враца) и загубиха с 0:5 от Арда (Кърджали). Двубоят днес игра на стадиона в пловдивския парк "Лаута". Естонецът Ерик Сорга донесе успеха на домакините с дебютното си попадение в 58-ата минута след подаване на Петър Витанов. "Черно-белите" сътвориха първата си опасна атака още в 3-ата минута, когато Бабакар Дион стреля опасно, но вратарят на Локомотив (Сф) Бубакар Гайе спаси.

Гостите поискаха дузпа в 10-ата минута, когато след удар на Димо Бакалов рикошира в ръката на Тодор Павлов. Ситуацията бе проверена чрез VAR, но съдията Никола Попов не отсъди 11-метров наказателен удар.

В 22-ата минута след рикошет Ерик Сорга овладя на границата на наказателното поле и стреля, но Бабукар Гайе изби.
Играчите на "Локомотив" (Пловдив), водени от капитана си Димитър Илиев бяха по-активни и през второто полувреме. В 53-ата минута Джовани стреля, но не улучи вратата. В последните минути на двубоя домакините можеха да стигнат до второ попадение, но Матеус да Силва и Тодор Павлов пропуснаха.