Марица (Пловдив) приключи редовния сезон в първенството с победа над Хектор (София) с 3:0 (25:10, 25:16, 25:15) гейма в двубой от 14-ия кръг в Национална волейболна лига Демакс.

Маричанки бяха категорични в първия гейм те направиха сериозна преднина още в самото начало и след успешна атака на Виктория Коева затвориха първата част след 25:10.

Вторият гейм започна по-равностойно, но след 8:6 Жълто-сините осигуриха по-голяма преднина. Стигна се до равенство при 12:12, но пловдивчанки отново направиха аванса си по-голям – 15:12. Втората част завърши след сервис в аут на играч на Хектор – 25:16.

В третата част шампионките дръпнаха с разлика при 8:4, стигна се до 16:9, а мачът приключи след 25:15 след сгрешен сервис от страна на волейболистка на Хектор.

Най-резултатна за Марица стана Ива Дудова със 17 точки, с 13 се отчете Виктория Коева, а 11 добави Мария Кривошийска.

За Хектор най-резултатни станаха Йоана Калфинова и Петя Петкова с по 4 точки.

Марица събра 40 точки и за поредна година спечели редовния сезон в женския волейболен елит. Хектор завърши е на 7-то място с 6 точки.

Маричанки стартират в плейофите с мач на 15 март срещу Марица 2022 (Пловдив). Реваншът от четвъртфиналните плейофи е насрочен за 18 март. Мачовете ще се играят в залата на Пловдивски университет, а все още не са ясни началните часове на срещите.