Локомотив (Пд) падна с 1:2 от  Черно море във Варна в мач от 26-ия кръг на Първа лига. В 5-ата минута Мазир Сума от домакините стреля от 20 метра, но топката излезе в аут. Шест минути по-късно вратарят на варненци Иван Дюлгеров изби коженото кълбо след шут на Джовани. В 17а-а минута стражът на "смърфовете" Динко Хоркаш парира удар на Пачеко. Играчите на "Черно море" поведоха в резултата в 31-ата минута, след като Васил Панайотов се разписа с глава. Пет минути по-късно бразилецът Джовани изравни за 1:1. В последната минута съдията Георги Давидов след консултация със системата ВАР отсъди дузпа в полза на локомотивци за нарушение срещу Димитър Илиев. Потърпевшият застана зад топката, но Иван Дюлгеров спаси удара му. Стигна се до разправия между футболистите на двата тима, но съдиите успаха да овладеят ситуацията. Домакините започнаха по-активно втората част и в 51-ата минута Атанас Илиев стреля опасно, но Динко Хоркаш изби. В 62-ата минута Стефан Велев от варненския тим влезе остро на Ерик Сорга и нападателят на гостите  изгуби топката. Тя бе овладяна от Алекс Фернандес, който е вкара във вратата на "смърфовете". Съдията Георги Давидов се консултира с ВАР и отмени гола, като отсъди нарушение срещу естонския нападател на пловдивчани. В 72-ата минута Живко Атанасов вкара с глава победния гол за домакините.