Локомотив (Пд) завърши 1:1 със съгражданите си  от  “Марица” в контролна среща. Футболният мач се игра на стадиона на “черно-белите” и беше последен за вратаря Илко Пиргов, който сложи край на своята спортна кариера и ще работи като координатор в клуба.

В 8-ата минута Локо получи дузпа, след като Ангел Лясков беше съборен в наказателното поле. Ударът изпълни Пиргов, но резултатът остана непроменен. 5 минути по-късно вратарят беше сменен от Динко Хоркаш. За финала на кариерата си Илко Пиргов получи статуетка от легендарния футболист Христо Бонев, а фланелката си предаде на младия страж Кристиян Томов.

В  40-ата минута  Марица поведе след дузпа на Мартин Газиев. “Черно-белите” изравниха в 68-ата минута след точно попадение на Джовани от 11-метров наказателен удар.