“Дърво на желанията” ще бъде разположено на брега на река Марица с мисия да събере мечтите за по-зелен град на малки и големи. Това ще се случи като част от еднодневен фестивал „Ние сме децата на реката“, организиран от Фондация InBetween. Детският фестивал за изкуства ще се проведе на 21 септември 2024 г. На южния бряг на река Марица, в Пловдив и има за цел да насърчи устойчивия градски живот, опазването на околната среда и грижата за природата сред жителите на града.
Посетителите ще могат да изразят своите идеи чрез бележки, рисунки или символични предмети, които ще бъдат окачени на дървото, изработено изцяло от рециклирани материали. След фестивала събраните желания ще бъдат оформени в писмо и входирани към общината като отправна точка за бъдещи инициативи и проекти, насочени към създаване на по-устойчив град.
В допълнение към „Дървото на желанията“, фестивалът ще включва различни работилници, семинари и развлекателни дейности, фокусирани върху екологичния градски живот. Към програмата на събитието като участници ще се включат художници, екологични организации и експерти от различни области . Сред потвърдените участници са театър „ЗаЗу“, Книговище.БГ, Freija - Добрин и Теодора Стоянови, Йога с Дани Чолакова, Да Дао клуб Север, Медитация за начинаещи с Никой Ников, д-р Мария Ивановска с лекция на тема Имунология и екосистема и др. Програмата продължава да се обогатява с още участници, казват организаторите - “Събитието предлага уникална комбинация от работилници, семинари и развлекателни дейности, които насърчават връзката между децата и изкуството. Този достъп до разнообразни художествени форми не само обогатява техните културни хоризонти, но и стимулира въображението и креативността им..”, споделя Мира Мохсен, основател на фондация InBetween -”„Ние сме децата на реката” е повече от фестивал - това е нашият призив за действие към пловдивчани да поемат отговорността за създаването на по-зелена, по-устойчива и по-приветлива градска среда”.
.
„Ние сме децата на реката“ има за цел да насърчи чувството за отговорност и ангажираност към околната среда сред жителите на града, особено сред децата и младежите. Организаторите се надяват, че събитието ще послужи като катализатор за положителна промяна и ще вдъхнови участниците да предприемат действия за подобряване на своята общност и градска среда.