Локомотив (Пловдив) записа драматична победа при гостуването си на Септември (София). “Черно-белите” успяха да надделеят с 3:2 на стадиона в столичния квартал “Надежда”.

В 19-ата минута Бертран Фурие от домакините преодоля Мартин Паскалев и шутира, топката срещна страничната греда на вратата на Кристиан Томов. В 24-ата минута столичани организираха нова атака. Топката отново стигна до Фурие, но Кристиан Томов спаси без проблеми. В 32-ата минута Димитър Илиев стреля от воле, Димитър Шейтанов се намеси. В 38-ата минута Септември откри резултата. Митко Митков центрира от дясно, Кристиан Томов се намеси и изби, а при добавката Очаи.

В 67-ата минута Локомотив изравни. Мартин Петков комбинира с Ангел Лясков, който центрира в наказателното поле. Там се извиси Мартин Хайдаров и с глава се разписа за 1:1. Секунди по-късно Фаустас Степановичус излезе сам срещу Томов, но стражът на Локомотив успя да улови топката преди играчът на гостите да нанесе удар. В 70-ата минута пловдивчани стигнаха до пълен обрат. Мартин Петков шутира директно от фаул, топката срещна напречната греда, а при добавката Мартин Паскалев реализира за 1:2. В 76-ата минута Септември изравни. Центриране от фаул бе засечено на втора греда от Кубрат Йонашчъ за 2:2. Крайното 2:3 бе оформено малко по-късно. Неразбирателство между Димитър Шейтанов и Мартин Христов от домакините завърши с попадение на Димитър Илиев в 82-ата минута, което донесе трите точки!

Следващата среща на “черно-белите” е насрочена за 1 септември от 17:00 часа. Съперник на “Лаута” ще бъде Локомотив (София).