Отборът на Арда спечели традиционния футболен турнир за „Купата на кмета”, който се организира от община  Марица. Състезанието е  под егидата на кмета Димитър Иванов. Девет състава излязоха на зелените терени в Скутаре – Арда, ФК Димитровград, Тракия 2004, ФК Скутаре, ФК Раковски, ФК Марица (Маноле), ФК Левски (Карлово), ФК Пловдив Сити и ФК Скутаре - 2. Тази година турнирът беше разделен на две фази, като кърджалийци се наложиха над съставите на Пловдив Сити (3:1) и домакините от ФК Скутаре (4:0) в шампионската група. Четвърто място заеха ФК „Тракия 2004“ (Пловдив), които спечелиха бронзовата група. За всички отбори имаше купи и медали, които им бяха връчени от кмета на Община Марица Димитър Иванов и заместник-кмета по спорт Николай Стаматов.

„Днес беше един прекрасен празник за нашата община и за село Скутаре. Заедно с Пламен Ботев организираме поредния турнир за децата. Надпреварата протече в един приятелски дух, което много ме радва. Мили деца, пожелавам ви още много купи и медали по зелените терени на България. Много да тренирате и да слушате вашите треньори, за да покорите футболните върхове. Очакваме от вас да славите страната ни по европейските и световните футболни терени. Благодаря на отборите и родителите, че приеха нашата покана и дойдоха, за да стане днешният ден футболен празник. Усилията, които полагате, са за децата и спорта. Зная, че е трудно, но един ден спортът се отблагодарява на всички. Бъдете здрави!“. С тези думи кметът Димитър Иванов приветства всички състезатели, треньори и присъстващи. След това покани участниците за обща снимка.