Ботев (Пловдив)  победи с  1:0 Славия в мач от осмия  кръг на Първа лига, игран на стадиона на "канарчетата". С този успех "жълто-черните" продължиха успешната си серия в първенството. Домакините нападаха по-често, но дълго време не успаха да се радпишат във вратата на противника.
В 10′-ата минута "канарчетата"  имаха претенции за дузпа, когато  Ивелин Попов бе побутнат в гръб от Зеедорф, в чиято ръка се удари и топката. Минута по-късно Мартин Георгиев спря топката с ръка при изстрел на Балоянис от средна дистанция, но главният съдия Гошо Гинчев бе категоричен, че няма основания за наказателен удар.
Единственото попадение падна в 60-ата минута  когато след удар на Николай Минков топката мина между краката на Николай Кръстев и влезе в мрежата.
Със спечелената си победа Ботев запазва третото място в класирането с 25 точки, а в следващия кръг приема Черно море.