Локомотив (Пд) загуби с 0:3 Левски в София в мача от 19-ия кръг на Първа лига.

Мачът започна двуостро. В 3-ата минута "черно-белите" можеха да  поведат в резултата. Джовани намери прекрасно Бубакар Дион в наказателното поле, който стреля в напречната греда. В ситуацията в крайна сметка бе маркирана и засада. „Левски“ веднага отговори чрез Уелтън. Присъствието на бразилеца се усети още от първите минути. Първо той спечели със страхотен дрибъл фаул пред наказателното поле, но Краев стреля неточно над вратата. Секунди по-късно Петрис проби отдясно и пусна прострелен пас на задна греда, където Уелтън засече, но не успя да уцели вратата. В 9-ата минута „Локомотив“ отново имаше хубава възможност. Джовани напредна и стреля силно в далечния ъгъл, но Пламен Андреев се справи.

В 14-ата минута Левски поведе.. Марин Петков центрира от корнер, а Кристиян Димитров отклони с глава в далечния ъгъл – 1:0.

В следващите минути Левски продължи да атакува. В 27-ата минута Марин Петков направи добър пробив и за една бройка не успя да изведе Рикардиньо сам срещу вратаря. Минута по-късно след центриране от корнер Краев стреля много опасно над гредата.

В 32-ата минута Марин Петков стреля от фаул, но топката профуча покрай гредата.

В 43-ата минута „Левски“ удвои. С голяма заслуга бе Асими Фадига, който отне топката от Христо Иванов в средата на терена, напредна и намери Уелтън. Бразилецът пък стреля много точно в далечния ъгъл и удвои – 2:0.

До края на първото полувреме Краев можеше да реши двубоя. Той стреля много силно от дистанция и Динко Хоркаш с мъка изби.

Второто полувреме започна отново с натиск на „сините“. В 48-ата минута главния съдия отсъди дузпа за „Левски“ за нарушение на Паскалев срещу Дарлан. След преразглеждане с ВАР обаче наказателният удар бе отменен. Постепенно гостите направиха опит да застрашат Пламен Андреев, но без да имат кой знае колко чисти положения. Все пак, Джовани имаше една ситуация, при която финтира Дарлан и стреля опасно над гредата. „Сините“ пък имаха няколко опасни контраатаки, при които обаче липсваше последния пас, който да донесе острота.

В 84-ата минута Валентин Железов отсъди дузпа за Левски.  Сена удари през лицето Рикардиньо в наказателното поле. Първоначално реферът не отсъди нарушение, но след като бе привикан от ВАР промени решението си. Дузпата изпълни абсолютно безапелационно самият Рикардиньо, с което сложи точка на спора в срещата.

До края Локо (Пд) пробва да вкара почетен гол. Ивайло Иванов изстреля много силен удар в 91-ата минута към вратата на „сините“, но Пламен Андреев изби.