Марица (Пловдив) победи Славия (София) с 3:0 (25:16, 25:23, 25:23)  в полуфинала за Купата на България по волейбол при жените. Двубоят се игра в зала "Панайот Пондалов" в столицата

"Жълто-сините" стартираха ударно и поведоха с 6:1, стигна се до 19:8, а след пусната топка на Доби Христоскова  спечелиха първата част с 25:16.

Вторият гейм започна по-равностойно – 7:7, до 22:22.  След това момичетата на Борислав Крачанов дръпнаха с две точки при 24:22 и след 25:23 и грешка при сервис на Славия носителите на Купата поведоха с 2:0 гейма.

В третата част Марица поведе още в началото с разлика – 6:2, но Славия изравни – 8:8. Марица дръпна с при 20:17, но домакините изравниха – 22:22. След успешна атака на Мария Кривошийска маричанки спечелиха мача с 25:23.

Така пловдивчанки се класираха за 13-ия си финал в турнира за Купата на България. Тимът е настоящ носител на трофея и има общо 8 спечели трофея от турнира.

Това беше последният двубой за шампионките през 2023-та година.

Най-резултатна за маричанки стана Ива Дудова с 14 точки, 13 добави Мария Кривошийска, а Добрина Христоскова завърши с 11 точки.

За Славия най-резултатна стана Симона Бакърджиева с 8 точки.

Марица ще играе срещу победителя от другата полуфинала двойка между ЦСКА (София) и Левски (София). Мачът ще се играе на утре, от 17:00 часа в зала "Васил Симов" в София.