Европейската шампионка по шахмат за жени Виктория Радева бе избрана за най-добър спортист на Пловдив за годината. Тя победи в традиционната анкета, проведена между местните клубове. В нея бяха номинирани 34 спортисти. Втори се класира известният каратист Валери Димитров, който завърши на второ място в турнира за световната купа, а трети остана състезателят по спортна стрелба Кирил Киров. Кметът на Пловдив Костадин Димитров лично награди най-добрите спортисти за тази година на церемонията в  Галерия „2019".

"За мен е голяма чест да бъда избрана за най-добър спортист на любимия ми град. Това за мен е сбъдната мечта", заяви Виктория Радева.

За доброто настроение на гостите се погрижиха  музикалните таланти от ЦПЛР - Общински детски комплекс – Пловдив и от Арт Войс Център, с музикален педагог Руми Иванова.