Локомотив (Пловдив) надви ЦСКА 1948 в контролна среща. „Черно-белите“ победиха с 2:1 на „Лаута“ след попаденията на Паскалев и Евандро. Двубоят се игра при непрестанен снеговалеж.

В началните минути Локомотив имаше добри възможности пред Бабакар Дион и Евандро. В 12-ата минута „черно-белите“ откриха резултата. Мартин Паскалев засече с глава центриране от корнер и откри за 1:0. Гостите отговориха с опасен изстрел над вратата на Хоркаш. В 23-ата минута Евандро получи на добра позиция и с прецизен изстрел удвои преднината на пловдивчани за 2:0. Пет минути по-късно последва опасен изстрел на Бабакар Дион, спасен от Ганев.

В началото на втората част ЦСКА 1948 организира няколко опасни атаки пред вратата на Кристиан Томов. В 65-ата минута Ефе Али бе изгонен с директен червен картон заради грубо нарушение срещу Михаил Цонев. Така Локомотивци останаха с 10 души на терена. В 82-ата минута Никола Илиев намали за 2:1, а в последните секунди бяха близо и до равенството.

Следващата контролна среща на „черно-белите“ е планирана за 27.01 срещу Пирин (Благоевград).