Шампионът на България Марица (Пловдив) победи Дея Волей (Бургас) с 3:0 (25:21, 25:15, 25:13) гейма в двубой от 12-ия кръг в Националната волейболна лига Демакс. Мачът се игра в зала "Колодрума" в града под тепетата. С победата маричанки се гарантираха и първото място в редовния сезон два кръга преди края.

Марица стартира с 10:6 в първия гейм, стигна се до 16:13. Първата част беше завършена от шампионките след успешна атака на Виктория Коева – 25:21.

Във втората част Дея поведе с 6:4, но маричанки бързо обърнаха резултата в своя полза – 10:6. Стигна се до 16:9, а геймът приключи след успешна атака на Борислава Съйкова за 25:15.

В третия гейм момичетата на Борислав Крачанов поведоха със 7:4. Стигна се до 17:9, а след пусната топка от Маргарита Гунчева мачът приключи след 25:13.

Най-резултатна за Марица стана Добрина Христоскова с 14 точки, 13 добави Ива Дудова, а с 10 се отчете Виктория Коева.

За Дея най-резултатна стана Елица Баракова с 12 точки.

В класирането шампионките са първи с пълен актив от 36 точки и без загуба, а Дея е на петото място с 12 точки.

Следващият мач на Марица е на 10-ти март – тимът ще гостува на Левски (София).