Марица (Пловдив) започна с победа защитата на титлата си в Националната волейболна лига за жени. Възпитаничките на старши треньора Борислав Крачанов, които преследват десети пореден трофей в първенството, надиграха с 3:0 (25:19, 26:24, 26:24) гейма като домакини на ЦСКА в първия мач от финалния плейоф в шампионата, който се играе до три успеха от пет срещи.

Двубоят в зала „Сила“ в Пловдив стартира равностойно. Марица първи отвори преднина от 4 точки при 9:5, но „червените“ бързо наваксаха изоставането си и дори поведоха с 15:13 в средата на гейма. Последва серия от силни сервиси на Мария Кривошийска, за да може домакините да спечелят следващите шест разигравания – 19:15. Това се оказа решаващо за крайния изход от първата част, която шампионките затвориха при 25:19.

Началото на втория гейм отново бе при поделено надмощие. ЦСКА заличи ранен пасив от 11:14 и успя да поведе с 4 точки при 20:16. Последва серия от шест безответни точки за пловдивския тим - 22:20. Стигна се до 23:23,, след което „червените“ пропуснаха един геймбол, а Марица показа по-добра концентрация в решаващите моменти, за да вземе и втората част след 26:24.

Третият гейм се разви по сходен начин. В началото волейболистките на Борислав Крачанов взеха инициативата, но постепенно гостите от София повишиха значително ефективността си в нападение и поведоха с 15:11. Шампионките обаче успяха да наваксат изоставането си и да изравнят при 21:21. ЦСКА взе следващите две разигравания за 23:21 и получи шанс да затвори гейма при 24:23, но го пропусна и след три поредни точки Марица спечели мача - 26:24.

Вторият мач от финалния плейоф между Марица и ЦСКА е утре от 18:30 часа отново в зала „Сила“ в Пловдив.