
Новото ръководство на Ботев (Пловдив) предприема конкретни стъпки относно началния час на двубоя с ЦСКА от първия кръг на елитната футболна лига на България.
За нас е изключително неприемливо двубоят да се проведе от 19:00 часа в един от най-топлите дни на годината.
Футболът е за феновете, а интересът към мача е огромен от цялата “жълто-черна” общност. Очаква се и солидно присъствие на привърженици на гостуващия отбор.
Поради тази причина ние се обръщаме с конкретно предложение към Спортно-техническата комисия на БФС и телевизията, която излъчва мачовете.
Нашето желание е двубоят с ЦСКА да се проведе на 19 юли от 21:15 часа, като да бъде паралелно с двубоя между Лудогорец и Септември.
Абсолютно неприемливо за нас ще бъде обичайната практика на БФС да премести мача с 15 или 30 минути, защото ефектът от това ще бъде нулев.
Нека превърнем двубоя между Ботев и ЦСКА във футболен празник, който да се помни дълго време. Ръководството на ПФК Ботев Пловдив ще внесе официално писмо до БФС със своето искане.