Ботев (Пловдив) завърши 1:1 с  ЦСКА  в мач от първия кръг на българското първенство. Двубоят  се игра пред 10 000 зрители на стадион "Христо Ботев% в Пловдив. Срещата започна с поделено надмощие между двата тима.

 В 15-ата минута Йоанис Питас върна топката към Улаус Скаршем, който стреля, но много неточно. 

В средата на първата част нещата се промениха и Ботев взе притежанието на топката, като в 27-ата минута удар на Ивелин Попов бе блокиран.

Секунди по-късно Густаво Бусато спаси удар с глава на Андрей Йорданов. Футболистът на домакините успя да стигне до избитата топка и да я върне към Енрике Жоку, който центрира чудесно от лявото крило и качи топката на главата на Николай Минков, който с глава прониза вратата на ЦСКА - 1:0 за Ботев Пловдив!

Последва масиран натиск на гостите, които реагираха като ужилени на допуснатото попадение.

В 43-ата минута Тибо Вион намери Давид Сегер на границата на наказателното поле. Новото попълнение в състава на ЦСКА пусна с едно към нахлулия в пеналтерията Иван Тасев, който стреля от десетина метра, но изпълнението му бе плачевно. 

Две минути по-късно Константинос Балоянис докосна топката с ръка в наказателното поле, след като първоначално с нея игра Улаус Скаршем. Първоначално съдията Красен Георгиев подмина ситуацията, но от ВАР го повикаха да преразгледа положението и той отсъди дузпа за ЦСКА! Зад топката застана Йоанис Питас, който в 3-ата минута от добавеното време не остави шансове на Даниел Наумов и с топовен шут прати топката под гредата - 1:1!


Високото темпо се запази и в началото на втората част.  Ботев можеше да стигне до гол, но удар на Тодор Неделев от пряк свободен удар в 52-ата минута мина над вратата. 

ЦСКА отговори с удар на Питас в 56-ата минута, когато той пробва мерника си отдалеч, но Наумов внимаваше и спаси.

В 63-ата минута вратарят на пловдивчани отново се намеси на висота, този път при една от типичните тупалки от далечно разстояние на Тибо Вион. 

Ботев (Пловдив) отговори с опасен удар с глава на Никола Солдо в 66-ата минута, който засече центриране от корнер на Неделев, но не уцели вратата. 

Така се стигна до 69-ата минута, когато Ивелин Попов пусна пас в коридор за Йорданов, но неговият удар завърши с топка в левия страничен стълб на Густаво Бусато!

Последва опасен удар на Адриан Лапеня, но топката излезе в аут.

 Джеймс Ето'о,  от гостите можеше да вкара красив гол с удар от около 20 метра, но вратарят на домакините изчисти топката в ъглов удар. До края на мача и двата съперника не успяха да застрашат сериозно вратите си.