Дружество на пловдивските художници кани любителите на изобразителното изкуство на една традиционна и специална изложба, която всяка година удивлява публиката с интересната си и ярка експозиция.

От днес, 13 октомври, от 13:30 ч в Галерия "Пловдив", ул. "Авксентий Велешки" 20 може да бъде разгледана изложбата „Настроения 28 – Доброто в човека“ с творби на пациентите от Центъра за психично здраве, която ще продължи до 24 октомври. Тя е ежегодна проява на Центъра за психично здраве и с нея се отбелязва Световния ден на психичното здраве, целта е да се  повишава осведомеността за психичните заболявания и да се преодолява обществената стигма върху тях.

"Дружество на пловдивските художници за пореден път подава ръка на хората в неравностойно положение. Вече повече от десетилетие пациентите на Център за психично здраве представят творбите си в галерия "Пловдив". Техният пластичен език се отличава с яркост, динамичност и разнообразни сюжети. Вдъхновение черпят от природата, но са повлияни както от класически живописни примери, така и от съвременни автори. По време на откриването на изложбата ще бъдат отличени за своя талант пациентите, участващи в двата традиционни за ЦПЗ Пловдив конкурси - художествен и литературен. Събитието подпомага ресоциализацията на хората с психични заболявания и тяхното по-пълноценно интегриране в общността.", коментира Светлана Желязкова от ДПХ.

Входът е свободен!