Последният ден на кино-литературният фестивал Синелибри в Пловдив предлага две страхотни заглавия за финал.

Ранното предложение идва от Скандинавия. „Трима мъже за Вилма“ е норвежка комедия, която разказва за самотно живееща жена, страхуваща се от ранна смърт. Един ден привлекателният свещеник Ивар и непохватният патолог Роберт се появяват на прага ѝ с писмо и вест за смъртта на баща ѝ, когото никога не е виждала. Вилма почти няма опит в общуването с мъже, а сега е принудена да се справи с двама наведнъж – или дори с трима, ако броим и мъртвия ѝ баща. Прожекцията е от 17 часа.

В 19 часа можем да се гледа  отново и събралият отлични отзиви нов филм на Паоло Сорентино „Помилване“. В него се срещаме с овдовелия италиански президент Мариано де Сантис, който в края на мандата си е изправен пред поредица дилеми. Обзет от мисли за изплувало предателство от миналото на покойната му съпруга, той трябва да реши дали да приеме закон за легализиране на евтаназията и да помилва двама души, убили своите партньори. Филмът откри фестивала във Венеция и събра куп награди както в Италия, така и на други фестивали из Европа, като освен днес ще има извънредна прожекция в петък, 7 ноември, от 18:15 часа.

 
Домакин на прожекциите в Пловдив по традиция е LUCKY Дом на киното. Билети може да бъдат закупени от касата на киното и онлайн на сайта kinolucky.com.